Naši lektoři

Naši lektoři jsou pečlivě vybráni na základě jejich bohatých zkušeností v floristice a vedení květinářství. Nabízí studentům jak hloubkové teoretické znalosti, tak praktické dovednosti, díky nimž mohou excelovat ve světě floristiky. Každý z nich má svůj jedinečný styl a techniku, což zajišťuje rozmanitost a bohatost učebního plánu.

Naši lektoři jsou vášniví umělci s mezinárodními zkušenostmi. Jsou nejen učitele, ale také mentoři a inspirátoři, kteří svými zkušenostmi pomáhají studentům otevřít dveře do světa profesionální floristiky.

Programy na Flower Academy jsou akreditovány ministerstvem školství, což znamená, že splňují nejvyšší standardy a jsou v souladu s  nejnovějšími trendy v oboru. Lektoři mají veškeré oprávnění k vedení kurzů, což zaručuje kvalitní a odborné vzdělávání.

Připojením k našim kurzům získáte nejen umění floristiky, ale i cenné rady a tipy od zkušených profesionálů. V Flower Academy věříme, že každý se může stát mistrem v umění floristiky, a naši lektoři jsou zde, aby Vás na této cestě inspirovali a podpořili.
Těšíme se na Vás


Pavlína Vitková

Lektorka Pavlína Vítková: Srdce a duše Flower Academy

Pavlína Vítková, majitelka a zakladatelka školicího centra Flower Academy, představuje pilíř floristického vzdělávání s více než 30 lety praxe v oboru.
Její bohaté zkušenosti zahrnují 20 let řízení vlastního květinářství a 14 let působení jako lektorka floristiky. Pavlína je držitelkou několika prestižních diplomů z mezinárodních škol floristiky, včetně titulů lektora floristiky z Nizozemska a mistra floristiky z Wroclawi.

V průběhu své kariéry se věnovala nejen přednáškám a demonstracím, ale také školením pro firmy a zaškolováním nových floristických ateliérů. Její vášnivý přístup k floristice a hluboké odborné znalosti jsou klíčem k úspěchu Flower Academy. Díky Pavlíně se škola stala synonymem pro kvalitní vzdělávání v oblasti floristiky, které kombinuje tradiční techniky s  nejnovějšími trendy a inovacemi.

Pavlínin osobní přístup a schopnost předávat své nadšení pro květiny a design je přínosem pro každého studenta. Její kurzy jsou proslulé nejen šíří nabízených témat, ale i důrazem na praktickou stránku floristiky a osobní rozvoj každého účastníka. Pavlína Vítková tak představuje nejen uznávanou odbornici, ale i inspirativní osobnost, která studenty neustále motivuje k objevování nových horizontů v umění floristiky.

Pavlína Vítková

Nicol Hamalčíková

Lektorka Nicol Hamalčíková: Z restauratérky k  floristice s vášní

Nicol Hamalčíková, jedna z vynikajících lektorek ve školicím centru Flower Academy, má za sebou zajímavou profesní cestu, která dokazuje, že vášeň a odhodlání mohou změnit životní směr. Původně se Nicol věnovala péči o lidi z pozice úspěšné restauratérky ve Zlíně, kde po 15 let vedla prosperující restauraci. Její záliba v poskytování pohody a relaxace hostům se však postupně proměnila ve vášnivou lásku k floristice.

Rozeznání, že její srdce patří květinám, ji vedlo k odvážnému rozhodnutí. Nicol prodala svou restauraci a plně se ponořila do světa floristiky. S pevnou vůlí a zápalem se vzdělávala, prošla floristickou školou a zúčastnila se nespočtu workshopů pod vedením zahraničních lektorů, aby si osvojila nejen základní, ale i pokročilé techniky a trendy v oblasti floristiky.

Dnes Nicol Hamalčíková vyučuje floristiku, sdílí své bohaté zkušenosti a nadšení pro květiny s novými generacemi floristů. Kromě výuky také řídí svůj vlastní úspěšný floristický ateliér, který se specializuje na svatební a smuteční floristiku. Její příběh je inspirací pro všechny, kteří stojí na rozcestí a zvažují nový směr ve své kariéře, ukazuje, že nikdy není pozdě následovat své srdce a proměnit vášeň v životní povolání.

Nicol Hamalčíková

Markéta Tomášková

Lektorka Markéta Tomášková: Když se pečení snoubí s floristikou

Markéta Tomášková, nová lektorka ve školicím centru Flower Academy, je živým příkladem toho, že životní cesta se může ubírat nečekanými směry a přinést úspěch v oblastech, které jsou na první pohled odlišné, ale přitom se dokonale doplňují. Po narození pěti dětí a návratu z  mateřské dovolené hledala Markéta smysluplnou a naplňující činnost, která by její život obohatila novými výzvami.

Od dětství měla k květinám blízko a vždy ji fascinoval svět floristiky. K této lásce se přidala další vášeň - pečení sladkostí, ve kterém dokázala dosáhnout mimořádných úspěchů, jak potvrzuje její druhé místo v oblíbeném televizním pořadu "Peče celá země". Tyto dvě záliby jí nedaly spát a Markéta se rozhodla pro profesní život plný kreativity.

Odvážně se pustila do studia floristiky, aby zdokonalila své dovednosti a mohla se plně věnovat své lásce k přírodě a květinám. Své nadšení a znalosti nyní předává dál v rámci floristických workshopů, kde sdílí svůj unikátní pohled na tvorbu květinových aranžmá.

Kromě floristiky Markéta vede i workshopy zaměřené na pečení, kde účastníci objevují radost a kreativitu spojenou s vytvářením sladkých pokrmů. Vlastní také obchůdek s květinami a specializuje se na svatební floristiku, kde dokáže proměnit každou svatbu v nezapomenutelný zážitek plný barev a vůní.

Markéta Tomášková je důkazem, že s vášní a odhodláním lze dosáhnout úspěchů ve více oborech současně a obohatit tak život nejen svůj, ale i životy ostatních. Její příběh a dovednosti jsou cenným přínosem pro Flower Academy, kde jako lektorka pomáhá formovat budoucí generace floristů a pekařů. Její kurzy jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, což zaručuje nejvyšší standardy vzdělávání.

Markéta Tomášková

Odebírejte náš newsletter

Budete informováni o nových článcích na blogu, o tipech a o tom, co chystáme.

Flower Academy s.r.o.

Společnost vedená u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka C 60948.