24. 04. 2024

Floristkou

Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoliv padneme.

Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoliv padneme.


Tento citát mě provází od mých 24 let, kdy jsem začala uskutečňovat svůj sen.


Pokud si opravdu cokoliv přejete a rezonuje to s vámi, stačí se jen rozhodnout a vydat se na cestu! Je jedno, jestli chcete podnikat, nebo pracovat ve firmě. Podstatné je dělat věci, které vám dávají smysl života a přinášejí radost. Pokud už člověk má nějaký sen, měl by si za ním jít a splnit ho dokud to jde.
Pokud to s Vámi nerezonuje, je to v pořádku. Prostě jen zůstanete tam, kde jste. A pokud vám to tak vyhovuje, pak je to tak správně.


Plnění snů není mávnutí kouzelného proutku.

Zpětně se dívám na sebe samou, když mi bylo 25 let a toužila jsem uchopit svobodu podnikání. Měla jsem tolik otázek, které zůstávaly nezodpovězené.

Jak se stát floristkou?
Jak uvázat emočně pozitivní kytici?
Kde se učit?
Kde nakupovat?
Kde shánět kontakty?

V té době nebylo nic – internet byl v plínkách. Mobil? – ten vypadal jak vysílačka od záchranářů. Nějaké inspirativní časopisy, knihy? O tom jsme si mohli nechat zdát.
Bylo po převratu – SAMETOVÁ REVOLUCE. Regály v knihovnách byly naplněné zastaralým výtiskem. Bylo to těžké období, ale zároveň hodně vzrušující – pocit svobody, seberealizace, svobody rozhodování.
Toto období temna mě naučilo, že v podnikání a životě nemůžete čekat a stát na místě, když přijde bouřka, podnikání a život s bouřkou vás naučí tančit v dešti.
Stačí změnit způsob, jakým se na věci díváte, a pak se věci změní, tak jak je potřebujete. Prošla jsem floristikou od prvních krůčků, bylo hodně slz, hodně otázek, zklamání. Oplátkou mi byl velký úspěch a dobrá pověst nejlepšího květinářství v Třinci.

Co na to současnost?

Dnes můžu říct, že nikdy nejste příliš staří na to, abyste si dali nový a další cíl, nebo začali snít nový a další sen.
Je mi 56 let, můj život jsem žila plněním svých cílů a snů. Nelituji ani jednu minutu svého rozhodnutí od roku 1994. Hodně lidí mi kdysi říkalo, vzdej to, bez praxe budeš jako slepec bez hůlky a nikdy nebudeš úspěšná. Já to nevzdala. Mám ještě další cíle a sny, které si budu plnit a žít smysluplný, šťastný a hodnotný život.


Můžeme si vybrat. Koho a kdy budeme poslouchat, nikdo neomezuje ani neovlivňuje informace, které jsou nám volně k dispozici 24 hodin denně ve virtuální i hmotné podobě.
Přesto otázka – Jak se stát floristkou, jak se naučit správné techniky, kde začít tady budou a jsou.

Učit se, učit se, učit se …

V roce 2008 jsem nastoupila do ročního vzdělávacího kurzu floristiky – GROENHORST COLLEGE EDE Nizozemsko. Proč po těch létech? Nebyla jsem si jistá, že svoji práci dělám dobře a některé dekorace mi zabíraly hodně času. Už bylo literatury k dispozici o mnoho více, přesto jsem vnitřně cítila, že si v tomto oboru musím udělat pořádek a naučit se správným technikám. Každá kniha psala něco jiného, a to mě znepokojovalo.
Rozhodnutí bylo správné, mnoho jsem se naučila, děkuji za to učiteli Janovi z EDE Nizozemsko. Byl to start mého studia.
V roce 2009 jsem nastoupila do floristické školy ve Wroclawi Doroty Kwiotek – kde jsem si vybojovala titul – mistr florista. Jednalo se o školu, která byla na velmi dobré úrovni. Učili jsme se od těch nejlepších z nejlepších.
V roce 2010 jsem stavěla na nohy další sen – založení floristické školy.


Mým cílem je začínajícím a stávajícím floristům usnadnit jejich práci. Proto že bez základů není možné stavět, to platí ve všech oborech.

Jsem tady pro vás. Učila jsem se od nejlepších a chci ze sebe dát to nejlepší.
Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli, aby nám řekl, co se stane v budoucnu.


V období celosvětové krize COVID 19, tak jak většina i já jsem zůstala doma. Bylo to těžké období pro celý svět. Smutek a nadcházející deprese jsem se rozhodla vymýtit založením blogu.  Zde vás budu provázet informacemi o floristice. Budou on-line kurzy, webináře a spousta zajímavostí i zajímavých hostů.

„Tím, že učíme jiné, učíme sebe.“

Tyto slova jsou pro mě mottem. Jsem poctěna, že Vám můžu  být  nápomocná v plnění  vašich snů.


Chci být Floristkou/florista

Pokud potřebujete ke své seberealizaci přímý kontakt s lektorem, podívejte se na mé stránky www.floweracademy.cz

Základna mé školy je v Ostravě, kde je technicky vybavená. Samozřejmě jezdím i za vámi, a to do měst Praha, Brno.
V nabídce je velmi bohatý program jak pro hobisty tak profesionály.

Proměňte svůj život v sen, a své sny ve skutečnost.

Přeji Vám vytrvalost na vaši cestě s květinami

Odebírejte náš newsletter

Budete informováni o nových článcích na blogu, o tipech a o tom, co chystáme.

Flower Academy s.r.o.

Společnost vedená u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka C 60948.